Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-10-2018

W dniu 04.10.2018 roku uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami – p. Elżbietą Chilińską i p. Bożeną Kołodziejczak - pojechali do Kościelników Górnych, gdzie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy kucharza oraz restauratora.

Od dawna wiadomo, że wspólne gotowanie łączy i integruje, a uczniowie coraz częściej i chętniej w tym uczestniczą. Warsztaty kulinarne w Kościelnikach Górnych zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w kuchni, jak i  tych, którzy chcą doskonalić swoje kulinarne umiejętności, poszukując nowych wyzwań, okazały się niezwykłym przeżyciem.

W dniu 04.10.2018 roku uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami – p. Elżbietą Chilińską i p. Bożeną Kołodziejczak - pojechali do Kościelników Górnych, gdzie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy kucharza oraz restauratora. Tego dnia gościli w restauracji „Babie Lato”, gdzie pod czujnym okiem właścicielki edukowali się kulinarnie.  

Warsz­taty kuli­narne to niezwykła radość jedze­nia, a tego dnia było sporo oka­zji do rado­ści i jej prze­ży­wa­nia. Zaję­cia roz­po­częły się od die­te­tycz­nej poga­danki na temat zdrowych produktów i przekąsek. Właścicielka restauracji przypomniała też zasady zdrowego żywienia.

W dalszej części spotkania uczniowie zamie­nili się w małych kucha­rzy, przy­go­to­wując pod okiem ekspertów zdrowe hot-dogi oraz słodki deser w postaci galaretek z bitą śmietaną.

Uwieńczeniem warsztatów były zajęcia muzyczne oraz wspólne odśpiewanie poznanej piosenki przy akompaniamencie gitary klasycznej.

Dziękujemy wła­ści­cie­lom restau­ra­cji „Babie Lato” za wspa­niałe zaję­cia i cudowną atmostrę.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...