Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-10-2018

W dniu 4 października 2018 roku 19 uczennic z klas piątych, szóstych i ósmych brało udział w szkolnych eliminacjach konkursu „List do przyszłości”. Konkurs był organizowany w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”

Pomaganie w kształtowaniu patriotycznych postaw poprzez przypominanie, że ślady zostawiane przez współczesne pokolenia – zarówno słowa, jak i czyny – wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń, wspieranie nauczania oraz odświeżanie praktykowania ginącej sztuki epistolograficznej to tylko główne założenia konkursu literackiego pod hasłem „Listy do Przyszłości”.

W dniu 4 października 2018 roku 19 uczennic z klas piątych, szóstych i ósmych brało udział w szkolnych eliminacjach konkursu „List do przyszłości”. Konkurs był organizowany w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”, a przeznaczony był dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego. Organizatorami projektu był Zamek Królewski na Wawelu oraz TAURON Sp. z o.o.

Jakie zadanie spoczywało na uczestniczkach konkursu? Uczennice miały napisać list do swojego rówieśnika z przyszłości, który żył będzie w Polsce za 100 lat. List dotyczył jednego z następujących tematów: „Jak spędzasz czas wolny” lub „Co chciałbyś robić, gdy dorośniesz”.

Zgodnie z regulaminem szkolna komisja mogła wybrać tylko pięć najlepszych prac, co nie było łatwym zadaniem. Wśród nich były następujące prace: Laury Fortuny, Julii Żuławskiej, Laury Konat, Zuzanny Wieczorek i Kingi Gzyl. W dalszym etapie listy będą sprawdzane przez Komisję Międzyszkolną. Jeśli przejdą pomyślnie weryfikację, mają szansę na udział w finale, a jego celem jest wyłonienie 100 najlepszych prac.  

Należy zaznaczyć, iż 100 najlepszych listów wyłonionych w konkursie zostanie umieszczonych w Kapsule Czasu na Wawelu. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz zaproszenie na uroczystość na Zamku Królewskim na Wawelu. Trzymamy kciuki za nasze uczennice i dziękujemy za udział w konkursie.

 I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...