Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-09-2018

W wieku jedenastu lat Heidi - krowa rasy staroniemieckiego czarno-białego bydła nizinnego z Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec jest dwukrotnie starsza, niż większość krów żyjących w obecnych czasach.

 

Heidi od wielu lat cieszyła oko zarówno gości jak i pracowników goerlitzkiego zoo, wydając na świat liczne potomstwo oraz wzorowo je wychowując. Od około roku jednak Heidi ma problem z zajściem w ciążę.

Po wykluczeniu przyczyn organicznych, weterynarze i pracownicy jednogłośnie doszli do wniosku: Heidi jest za gruba!

Podobnie jak u ludzi, otyłość może prowadzić do niepłodności także u zwierząt. Wszystkie próby odchudzenia Heidi na miejscu nie powiodły się. W związku z tym podjęto decyzję o wysłaniu jej na kurację odchudzającą nad Berzdorfer See. Po suchym lecie tamtejsze łąki idealnie nadają się do tego projektu.

Od wielu lat görlitzkie zoo oraz "Bauer am See" (rolnik przy jeziorze) współpracują ze sobą, dlatego obaj partnerzy szybko zgodzili się na realizację projektu. Jego celem jest poprawa wskaźnika masy ciała Heidi poprzez zwiększenie wysiłku fizycznego, trzymanie w stadzie oraz ograniczoną kaloryczność karmy, dzięki czemu zwiększy się szansa na ciążę. Byk w stadzie dodatkowo zwiększa tę szansę.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku goście odwiedzający Nasze Zoo będą mogli ponownie cieszyć się widokiem Heidi z potomstwem...

Inspektorka Steffi Späthe z krową Heidi nad Berzdorfer See

Foto: www.zoo-goerlitz.de,C. Wess

Naturschutz-Tierpark Görlitz e. V. Zittauer Straße 43 02826 Görlitz
Telefon +48 511265 954, +49 (0)3581 66 93 000 fax: +49 (0)3581 66 93 001
Email: nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
www.nasze-zoo.pl

Zapraszamy także w 2018 roku:
9 września (niedziela) Festyn w Naszym Zoo
15 września (sobota)Dzień Zwierzaka Zoo & Dzień Pandy Czerwonej
30 października (wtorek) Halloween
9 listopada (piątek) Marcinowy teatrzyk i Marcinowy pochód
9 grudnia (2 niedziela adwentu) Obdarowywanie zwierząt

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...