Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-06-2018

W dniach 07-08 czerwca 2018 roku uczestniczyliśmy w Lubańskich Dniach Sportu, które odbywają się corocznie od wielu lat. Zawody przygotowano na pływalni, hali sportowej oraz stadionie - obiektach sportowych MOSiR w Lubaniu.

W pierwszym dniu igrzysk rozegrano finały w lekkoatletyce, natomiast drugiego dnia - zawody pływackie, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych, oraz rozgrywki w grach zespołowych.

Tegoroczne igrzyska odbywały się z zachowaniem elementów iście olimpijskich, nie zabrakło przemarszu reprezentacji szkół lubańskich z tablicami, uroczystego zapalenia znicza czy podniesienia flagi olimpijskiej. Nasza społeczność szkolna wyruszyła już od wczesnych godzin rannych w kierunku stadionu, by dopingować reprezentantom – najlepszym sportowcom lubańskiej Jedynki -  podczas eliminacji finałowych. Uczniowie w biało-czerwonych strojach, z flagami, ogromnymi transparentami i niezwykle donośnym dopingiem zaznaczyli swoją obecność na stadionie.

Uroczystość uświetnili  również dyrektorzy placówek oświatowych, na ręce których wręczono dyplomy za szczególne osiągnięcia sportowe minionego sezonu 2017/2018. Niezmiernie cieszy nas fakt, że uzyskaliśmy w tym sezonie najlepsze wyniki! W tym roku nagrodami za współzawodnictwo były piłki do gier zespołowych.

W zmaganiach sportowych uczestniczyło ponad 500 uczniów lubańskich szkół podstawowych. Organizatorzy wraz z nauczycielami wychowania fizycznego rozdali blisko 150 kompletów medali, wręczono prawie 400 dyplomów za uczestnictwo i zajęte miejsca w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. Każdy zawodnik został także nagrodzony słodkim upominkiem oraz wodą.

Dziękujemy!

 I.S.

Na więcej zdjęć zaprawszamy do galerii na naszej stronie
sp1luban.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...