Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-05-2018

W dniach 28-29.04.2018 nasza szkoła brała udział w targach gospodarczych KONVENTA w Löbau (Niemcy). Uczestniczyliśmy w tym w ramach projektu finansowanego z funduszy UE, a koordynatorem całości przedsięwzięcia po stronie lubańskiej było Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu.

Szkolnym koordynatorem była pani Aleksandra Kalinowska – nauczycielka języka niemieckiego.

Nasza szkoła była jednym z wielu przedstawicieli miasta Lubania, zajmujących mniejszą halę targową zwaną „Blumenhalle”. Już w środę poprzedzającą targi, przygotowane zostało piękne klimatyczne stoisko. Przedmioty przeznaczone do sprzedaży przygotowywano dużo wcześniej za fundusze pozyskane od sponsorów. Wśród nich: Spółdzielnia Usługowo-Handlowa CHROMEX, DUMA PRINT Sławomir Duma, Firma Handlowo-Usługowa Marek Stopyra oraz Świat Lnu sp. z o.o. Tematem przewodnim był obchodzony w Niemczech w dniu 13 maja Dzień Matki.

W przygotowanie towarów do sprzedaży zaangażowało się wielu nauczycieli, którzy wykonali  różnorodne dekoracje, upominki, m. in. aniołki z porcelany i masy solnej, musujące kule do kąpieli, kartki okolicznościowe, przedmioty dekoracyjne i użytku domowego, m.in. lniane fartuchy, torby, poszewki na poduszki, filcowe serduszka i maskotki. Uczniowie klas VI wraz z nauczycielką, p. Katarzyną Zając, wykonali żelki do kąpieli, jedna z mam - pani Kołodzińska -  zrobiła i przekazała do sprzedaży pachnące naturalne mydełka. Z kolei uczeń gimnazjum – Paweł Więcek - z otrzymanych materiałów wykonał bransoletki.

Do pomocy przy sprzedaży zaangażowali się uczniowie klas siódmych oraz klas III gimnazjum. Uczniowie, którzy w tych dniach pomagali w sprzedaży wykonanych wyrobów to: Tomasz Wieczorek, Maja Piotrowicz, Wiktoria Majczak, Aleksandra Karłowska, Maja Piotrowicz, Julia Wajcfelt, Patrycja Skorek, Kornelia Orlik. Uczestnikom towarzyszyły panie: Bożena Giżycka, Tamara Bużantowicz oraz Aleksandra Kalinowska. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Kupujący docenili jakość wykonanych towarów; byli pod ogromnym wrażeniem zaangażowania uczniów i ich umiejętności językowych. Bardzo chętnie podejmowali dialog i reagowali nadzwyczaj pozytywnie na zachęty ze strony młodzieży. Poprzez wyjazd uczniowie – niezwykle chętni do działania, nie tylko zdobywali wiedzę z zakresu języka niemieckiego, ale też wzbogacili się w całkiem nowe doświadczenia. Sponsorom przekazujemy słowa wdzięczności. Dziękujemy!

A.K.&I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...