Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-04-2018

W czasie kiedy mieszkańcy miasta dokonywali ostatnich przedświątecznych przygotowań, również Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. nie próżnowało. Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody dała lubanianom wodę na najwyższym poziomie.

 

LPWiK niejednokrotnie podkreślał, że lubańska woda zajmuje dobre lokaty.
- Inwestycja bardzo pożyteczna, a zarazem bardzo potrzebna – wyrażał zadowolenie Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Choć dotychczas mieszkańcy nie narzekali na stan lubańskiej wody, to inwestycja była konieczna ze względów technologicznych. Cieszę się, że została bardzo sprawnie i szybko przeprowadzona. Warto zaznaczyć, że przy okazji główny obiekt lubańskiej spółki zyskał nowy blask na zewnątrz i może cieszyć mieszkańców – zauważył burmistrz.

Zdaniem zarządu spółki, zmodernizowanie stacji jest bardzo ważną inwestycją dla przedsiębiorstwa.
- Jest to prosta technologia, którą możemy zastosować, z uwagi na dobrą jakość ujmowanej wody - opowiadał Prezes Zarządu LPWiK Sp. z o. o w Lubaniu, Marek Święcicki. - W tej technologii, przy zmodernizowanych urządzeniach napowietrzania tzw. kaskad usuwamy nadmierne ilości związków manganu, żelaza i dwutlenku węgla. Po etapie napowietrzania wody, a następnie jej filtrowania przez filtry pośpieszne ciśnieniowe uzdatniona woda może płynąć do odbiorców.

Zmodernizowany został pierwszy stopień uzdatniania wody, czyli sposób napowietrzania.
- Zastąpiliśmy wieże ociekowe systemu otwartego na kolumny napowietrzające systemu zamkniętego – mówił o szczegółach inwestycji Dyrektor ds. Technicznych LPWiK Sp. z o. o w Lubaniu, Janusz Głuszek. - Dzięki tej modernizacji znacząco wzrosła skuteczność przenikania tlenu do wody. Przez to podnosi się stopień utleniania żelaza i manganu, łatwiej się te związki wytracają oraz znacząco podniosła się efektywność usuwania agresywnego dwutlenku węgla, co ma bardzo, ale to bardzo wielkie znacznie dla sieci wodociągowej całego miasta - zapewniał J. Głuszek.

To nie koniec inwestycji, jakie ma w planach Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Dobrze widzieć, że nasza woda ma niezłą jakość i że spółka skrupulatnie stara się ją utrzymać.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...