Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-02-2018

W dniach 9-11.02.2018 r.  po raz pierwszy w Lubaniu odbyło się Otwarte Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk, które poprowadzili szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań, pod kierunkiem gościa honorowego zgrupowania soke płk Mirosława Kuświk, legendą polskiego Jiu Jitsu, obecnie posiadającego X DAN w tym stylu. Płk Mirosław Kuświk jest autorem  współczesnego systemu bojowego Modern Combat, był szefem wyszkolenia  i wykładowcą w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu oraz z-cą  Komendanta tego ośrodka. Można by stwierdzić, iż przez wiele lat szkolenia tworzył cały system i program szkolenia w Polsce z zakresu taktyk i technik interwencji w tym resorcie i niewątpliwie jest legendą tej szkoły, autorem wielu publikacji naukowych.   Więcej o mistrzu znajdziesz tutaj -http://www.jiu-jitsu.kalisz.pl/sylwetka-mistrza.html

Całe zgrupowanie odbyło się w piątek i niedzielę w Lubaniu, w gościnnym klubie Victoria Lubań oraz w sobotę w Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań przy Gimnazjum w Pisarzowicach.  W pierwszym dniu zmagań był to trening zamknięty dla służb mundurowych z zakresu technik interwencji, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Ochrony i Straży Leśnej, a w sobotę i niedzielę odbyły się treningi integracyjne oraz techniczne dla wszystkich uczestników seminarium z zakresu Jiu Jitsu, Karate Combat, Kick Boxingu i Krav Magii. Łącznie w zgrupowaniu wzięło udział 49 osób.  

 Zajęcia tematyczne  poprowadził mistrz  Mirosław Kuświk, z asystentem Karolem Tomczak   oraz Jacek Jaworski, także  posiadacz stopnia mistrzowskiego w Karate i  w Modern Combat, instruktor taktyki i technik interwencji policyjnych i innych specjalności (…), któremu asystowali instruktorzy klubowi – Sławomir Bartniak, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Marek Frońda, Piotr Wawrzyniak, Patryk Jarosz i Tomasz Podbucki.

Płk Mirosław Kuświk nie krył zadowolenia, widząc dorobek i potencjał klubu, jak też i wykwalifikowaną kadrę instruktorską, z dużymi osiągnięciami. Mając na uwadze powyższe, jak też i  kilku letnią współpracę z Jackiem Jaworskim, w dniu 11.02.2018 roku wręczył mu  nominację na przedstawicielstwo Modern Combat w   Naszym regionie. Jest to niebywałe wyróżnienie i honor dla Naszego szkoleniowca.  Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat uczestnictwa, mistrzowie otrzymali podziękowania od KS Samuraj Lubań, pamiątkowe klubowe koszulki oraz upominek suplementacji  ufundowany przez firmę Formotiva. 

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, prowadzone z wielką precyzją i różnorodnością, pokazując głębię  i piękno sztuk walk, a przy  tym mistrz Mirosław Kuświk  robił to z wielkim wyczuciem, pasją i przekazując wszystkim pozytywną energią i dobry humor, ku radości najmłodszych uczestników.

Serdeczne podziękowania składamy klubowi Victoria Lubań i właścicielowi Leszkowi Jaworskiemu, Firmie Formotiva oraz  Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach za pomoc w organizacji tego zgrupowania i bardzo dobrą współpracę.

 

                                                                                                    Zarząd KS Samuraj Lubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...