Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-02-2018

W piątek, tj. 9 lutego 2018 r. gościliśmy w naszej szkole laureata prestiżowych nagród muzycznych pana Wiesława „Blachę” Błażkiewicza. Zaproszony gość przybył do nas, aby zaprezentować społeczności szkolnej koncert profilaktyczny.

 W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych.

Uczestnicy poznali osobę, której leży na sercu walka o pokolenie młodych i o to, by wyzwolić młodych ludzi z jarzma nałogów. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych tego, jak ważne w życiu są emocje okazywane drugiemu człowiekowi. Pan Wiesław swoje uczucia ukazuje poprzez muzykę – to ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Zachęca młodych ludzi, aby odkrywali i rozwijali w sobie talenty oraz szukali drogi samorealizacji.

Podczas koncertu profilaktycznego, znakomity wirtuoz perkusji, opowiadał naszym uczniom historię swojego życia. Przedstawił również to, jak wałczył z chorobą nowotworową. Uświadomił młodzieży, jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślił także jak niebezpieczne może być sięganie po dopalacze. Zaznaczył, że nałogi te są dla człowieka wyrokiem śmierci. Przybyły gość opowiadał też o tym, jak sam wyszedł z nałogu, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie.

Ta oryginalna forma programu profilaktycznego oraz ciągle powtarzane pytanie CZY WARTO? spowodowały, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi z ogromną siłą i przejęciem.

Mamy nadzieję, że właśnie ta lekcja profilaktyki będzie dla naszych uczniów szkołą podejmowania właściwych decyzji.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...