Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-12-2017

Uczniowie klasy 3a i 3d mieli okazję spędzić wyjątkową noc na Zamku Czocha. Przebrani za rycerzy, księżniczki, smoki i kuglarzy przystąpiliśmy do wspólnej zabawy.

Na początku podzieliliśmy się na grupy. Pierwszym zadaniem naszych dam dworu i rycerzy było dokończenie rysowania zamku. Następnie dzieci układały tematyczne puzzle, tworzyły z figur geometrycznych smoka i rozwiązywały rebusy. Na zakończenie rycerze mieli okazję udowodnić, że posiadają cechy tj. odwaga, męstwo i ambitny, natomiast nasze damy dworu, że są elegancki, błyskotliwe i kulturalne. Dzieci wzięły udział w turnieju.
Wszystkie te zabawy przeplatane były wspólnymi integracyjnymi dworskimi tańcami i pląsami. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na spoczynek do swojej komnaty w której już czekały na nas rozłożone materace i karimaty.
Następnego dnia po obfitym śniadaniu udaliśmy się na zwiedzania. Pan przewodnik oprowadził nas po wszystkich zakamarkach zamku, opowiadając ciekawe historie związane właśnie z tym zamkiem. Podczas zwiedzania dzieciom udało się odnaleźć ukryty skarb, który rozdzieliliśmy po równo dla każdego. Bogatsi o kilka czekoladowych monet wrodziliśmy do Lubania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam zorganizować wycieczkę. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora Zamku Czocha, który oddał nam zamek w posiadanie na dwa dni, a także rodzicom, którzy zadbali o nasze wygodne spanie.

 

red. Marta Browarczyk

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...