Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-12-2017

Kilkaset paczek pełnych słodkości, Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek, zabawy w świątecznym stylu, choinkowy tor przeszkód i dmuchane zamczyska, a do tego mnóstwo uśmiechniętych twarzy i mikołajkowych czapek - hala MOSiR zamieniła się w małą Laponię!

6 grudnia od samego rana w Lubaniu grasował Święty Mikołaj. A to wchodził przez komin, a to jeździł bryczką, a to odwiedzał przedszkolaki. Mimo rąk pełnych roboty nie zabrakło go również na miejskich Mikołajkach. Śnieżynki przygotowały niezłą imprezę i z radością zapraszały dzieci do wspólnej zabawy. A było kogo zapraszać, bo frekwencja stała na naprawdę wysokim poziomie. Najmłodsi czekając na brodacza mogli szaleć na parkiecie, skakać i zjeżdżać na dmuchańcach, a do tego wyżyć się twórczo.

Wodze fantazji można było popuścić na warsztatach z ozdobami świątecznymi, gdzie powstawały oryginalne łańcuchy, bombki i gwiazdy. Spore grono najmłodszych próbowało namalować najpiękniejsze święta, a podobnie duża grupa postanowiła wykonać pocztówkę świąteczną – z życzeniami świątecznymi dla bliskich lub kartkę adresowana bezpośrednio do Świętego Mikołaja. Wiele dzieci skorzystało z malowania buziek, w rezultacie czego, po chwili na hali zaroiło się od bohaterów bajek i zwierzątek różnej maści. Można było również otrzymać balonowe cuda.

- Robiłem bombkę. Ciężko było ją zrobić, trochę się napracowałem. A teraz muszę umyć ręce i  gdzieś powiesić moją bombeczkę – cieszył się trzy i półroczny  Tymon.

- Ja też robiłam bombkę. Taką styropianową bombkę, którą sama ozdabiałam błyskotkami. Wyszła śliczna. Było tylko trochę ciężko, ale dałam radę. To fajna zabawa. Teraz pójdę na dmuchańce – relacjonowała siedmioletnia Kornelia.

 - Robimy choineczki. Wycinamy je z papieru, Śnieżynka nam wyjaśnia jak mamy to robić. Dopiero zaczynamy zabawę i jest to nasze pierwsze zadanie. Potem zaliczymy następne atrakcje – zgodnie twierdzili jedenastoletni Damian i Bartek.

Prawdziwe oblężenie przeżywały sportowe zabawy w świątecznym stylu. Zdobywając choinkowy tor przeszkód można było rzucać woreczkami „w Mikołaja”, przewracać bałwankowe kręgle, łowić pingwinki, trenować slalom i celowanie do bramki. Za dobrze wykonane zadania na dzielnych lubanian czekały choinki. Ale nie były to zwykłe choinki, ponieważ upoważniały one małych zuchów do odbioru paczek

- W tym roku najmłodsi lubanianie musieli się troszeczkę wykazać i odpowiednio przygotować do spotkania z Mikołajem – podkreślała Dyrektor Miejskiego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu, Małgorzata Garula. - W tym celu dzieci wykonywały prace manualne przy stołach, a także brały udział w grach i zabawach na sportowo. Za wypełnienie zadania każdy dostawał choineczkę, dzięki której mógł otrzymać prezent. Pomysł spodobał się małym lubanianom, którzy z zapałem brali się do pracy. Zabawa była wyśmienita.

Rozdawanie prezentów to był już prawdziwy maraton - Mikołaj na mikołajowym tronie spędził długi czas. Nie tylko rozdawał prezenty, ale też uśmiechy i piątki, pozował do fotek i w magiczny sposób sprawiał, że wszystkie dzieci  obecne na hali w oka mgnieniu stawały się grzeczne.

- Dzieci z Lubania będę bardzo mile wspominał - opowiadał Święty Mikołaj. - Tyle uśmiechniętych buziek, roztańczonych dzieciaków. Miałem ręce pełne roboty i mogę obiecać, że w przyszłym roku nie zapomnę znowu odwiedzić małych lubanian z workiem pełnym prezentów.

Na Mikołajkach nie zabrakło też muzyki i tańca.

- O oprawę muzyczno-taneczną wydarzenia zadbali młodzi wokaliści - grupa solistów z Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu śpiewający pod kierunkiem Krzysztofa Kucharczyka oraz studio tańca MAR-KO – uzupełniał Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Bartosz Kuświk. - Prowadzący blisko 100-osobową grupą tańca nowoczesnego, Mariusz Kozak przygotował wraz ze swoimi podopiecznymi specjalny taniec mikołajkowy adresowany oczywiście do Mikołaja, ale też wszystkich obecnych na zabawie.

Mikołajki zorganizowały instytucje miasta Lubań - Łużyckie Centrum Rozwoju, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ośrodek Wsparcia Dziennego, przy partnerstwie Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu przy Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych oraz sieci Orange.

Organizatorzy dziękują sponsorom, dzięki którym paczki mogły zachwycać małych odbiorców. 

Agromet ZEHS Lubań SA, Burmistrz Miasta Lubań, Contur 2000 s.c., CHROMEX Sp. z o. o. Zakład Pracy Chronionej, Dr. Schumacher Sp. z o. o., Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o., Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Lubań, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o. o., Toyota Boshoku Poland Sp. z o. o., Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. oraz cztery osoby prywatne, które chciały pozostać anonimowe.

 (ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...