Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-11-2017

Po raz trzeci społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu wzięła udział w konkursie na zorganizowanie Dnia z Technologią. Podczas poprzednich edycji szkoła była laureatem konkursu, zajmując odpowiednio miejsce- III w 2015 r. i II w 2016 r.

Tym razem ideą przyświecającą podejmowanym działaniom było uczenie się od siebie nawzajem, zrealizowane pod hasłem: „Ja Wam pokażę!” Ten sposób prowadzenia zajęć, gdy uczniowie uczą nauczycieli, nauczyciele uczniów, starsi uczniowie, także z zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych- młodszych, wniósł powiew świeżości w tradycyjnie pojmowany proces edukacyjny. Wykorzystując dostępną bazę szkoły z zakresu TIK: komputery, rzutniki, tablice interaktywne, aparaty fotograficzne oraz sprzęt przyniesiony przez uczniów: tablety, smatfony, laptopy, społeczność szkolna wiele nauczyła się od siebie wzajemnie w tym dniu, poznając nowe programy czy aplikacje usprawniające i uatrakcyjniające naukę. Odwiedziny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu pozwoliły rozwinąć horyzonty w dziedzinie programowania, zajęcia te pokazały naszym uczniom dlaczego warto uczyć się matematyki i jak ważna jest ona w programowaniu. Spotkanie z członkami Koła Robotyki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu było inspirującym doświadczeniem, pozwalającym poznać tajniki budowy robotów, a także programowania. Uczenie się od siebie buduje dobre relacje i rozwija! A o to chodzi w edukacji!

autor: Monika Boniarczyk

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...