Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-11-2017

Dokładnie 99 lat temu, 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.

 

11 listopada na terenie państwa polskiego odbywają się uroczystości mające upamiętnić ten ważny moment naszej historii. Podobnie w Lubaniu, w Narodowe Święto Niepodległości  przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, dyrektorzy i komendanci miejskich i powiatowych jednostek oraz służb bezpieczeństwa, reprezentanci stowarzyszeń, organizacji i związków działających na terenie miasta oraz mieszkańcy Lubania spotkali się, aby dać świadectwo pamięci.

Uroczystość otworzyła Lubańska Orkiestra Reprezentacyjna pod batutą kapelmistrza Andrzeja Drozdowicza. Następnie złożono kwiaty przy kurhanie Józefa Piłsudskiego, po czym wszyscy zgromadzeni udali się na Mszę Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Lubaniu. Msza Święta w intencji Ojczyzny odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych i lubańskiej orkiestry.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...