Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-11-2017

W dniu 04.11.2017 r. w Lubaniu odbyła się Lubańska Gala Samuraja w Karate, zorganizowana przez KS Samuraj Lubań przy współpracy Klubu Viktoria Lubań.

W zawodach wzięło udział łącznie 47 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

Głównym celem turnieju było propagowanie Karate wśród mieszkańców Powiatu Lubańskiego, zapoznanie i wdrożenie w praktyce nowym zawodnikom przepisów rozgrywania zawodów sportowych w karate, jak też wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach.

Był to turniej zamknięty, tylko dla zawodników „samuraja”.  Łącznie rozegrano 12 konkurencji w kata, pierwszego kroku,  jak też i w kumite, w ramach których każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom, a za pierwsze miejsce nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali zawodnicy, którym  nie udało się staną na podium, otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, naszywkę logotypu Samuraja i na pocieszenie upominek z owocami i słodyczami. Nagrody zostały ufundowane przez właścicieli Viktorii Lubań p. Leszka Jaworskiego i Danieli Pytel, Firmę Formotiva oraz ze środków własnych  klubu KS Samuraj Lubań.

Zawody zostały rozegrane wg. przepisów WKF, które  sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie – Tomasz Podbucki, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Sławomir Bartniak, Patryk Jarosz pod kierownictwem sędziego głównego Jacka Jaworskiego.  Rolę sędziów technicznych sprawowali – Jakub Jaworski, Oliwia Sławińska i Dawid Stodolny, a obsługę techniczną zapewnili Jarosław Królikowski,  Agata Junik oraz Leszek Jaworski i Daniela Pytel. Obsługę medyczną zabezpieczyła lekarz Anna Kujawa.
Zawodom towarzyszył bardzo dobry doping ze strony najbliższych, a chyba największym zainteresowaniem kibiców okazały się walki najmłodszych zawodników, którzy swoją  postawą, walecznością, odwagą  i zaciętością wzmagały doping wśród najbliższych, kolegów, dając tym samym dobre, sportowe widowisko.
Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, często poszczególni zawodnicy zdobyli nawet po dwa medale, co to potwierdza dobre przygotowanie techniczne, jak też i daje dobre rokowania na przyszłe starty w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Firmie Fomotiva Pharma Nutrition oraz klubowi Viktoria w Lubaniu,  a także za bardzo dobra współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.   

Jacek Jaworski

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...