Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-10-2017

W piątek (27 października) podczas uroczystego Pasowania Pierwszoklasistów na Czytelników powitaliśmy uczniów klas pierwszych w gronie czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Uroczystość rozpoczęliśmy wesołymi piosenkami i wierszami o książkach i bibliotece
w wykonaniu uczniów klasy III e oraz uczennicy Natalii z V a.

Po części artystycznej, pierwszaki wzięły udział w konkurencji „Bajecznie zwinni”, która polegała na slalomie z książką na głowie, a następnie odpowiadaniu na zagadki dotyczące znanych bajek i baśni. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy każdej
z drużyn nagrody.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów oraz wręczenie im przez Panie dyrektorki M. Tomczyk i E. Wojtusik pamiątkowych sów jako symbolu mądrości, erudycji i roztropności.

Z dniem pasowania zapraszamy pierwszoklasistów jako pełnoprawnych czytelników do wypożyczania książek!

Panie prowadzące szkolną bibliotekę dziękują Dyrekcji za obecność, Wychowawczyniom za przygotowanie pierwszoklasistów i Pani Andżelice Kiljan za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz wszystkim innym osobom, które zaangażowały się w organizację tej uroczystości.

Red. M. Winiarska, W. Paszkowska

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...