Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-07-2017

Dokładnie za rok, od 12 do 15 lipca Lubań zamieni się w jaskinię pełną rożnych okazów minerałów. Tymczasem organizatorzy Sudeckiego Festiwalu Mineralogicznego podjęli pierwsze kroki w zakresie współpracy.

Pod koniec czerwca Towarzystwo Geologiczne „Spirifer” i Gmina Miejska Lubań podpisali List Intencyjny dotyczący utworzenia Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Deklarują w nim chęć współpracy przy organizacji imprezy.
W założeniu twórców wydarzenie ma mieć międzynarodowy charakter, a w tej części Europy ma być jedną z największych inicjatyw tego typu.
Sudecki Festiwal Minerałów składać się będzie z szeregu wystaw znajdujących się w różnych częściach śródmieścia, dużej giełdy minerałów i biżuterii, wycieczek terenowych, wykładów, prezentacji i pokazów. Nie zabraknie też oprawy rozrywkowo-festynowej. Towarzystwo geologiczne zajmować się będzie stroną mineralogiczno-merytoryczną, a miasto zadba o część rozrywkową.
Więcej szczegółowych informacji poznamy po konferencji prasowej, która odbędzie 18 lipca.


list intencyjny
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...