Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-05-2017

Zapraszamy Państwa do Frýdlantu w dniach 19–21 maja 2017 r., kiedy można przeżyć wyjątkową atmosferę tego historycznego święta.

Bardzo popularną wśród turystów oraz mieszkańców regionu jest impreza o charakterze historycznym – Święto Wallensteina odbywające się każdego nieparzystego roku w trzeci majowy weekend. Pierwsze historyczne Święto Wallensteina odbyło się już w 1934 roku z okazji 300. rocznicy zamordowania Albrechta von Wallensteina. Uroczystości trwały wtedy tydzień. Rozpoczęły się one od odsłonięcia w rynku rzeźby von Wallensteina. Kilka elementów programu zachowanych zostało do dnia dzisiejszego. W ramach uroczystości przedstawiany jest program kulturalny, odbywają się wystawy, parady jednostek wojskowych oraz przemarsz z pochodniami. Współczesna tradycja święta została wznowiona w 1994 roku.

Od tego czasu w sobotę i niedzielę Frýdlant tętni dawnym życiem, odbywa się jarmark rzemieślniczy oraz rozgrywana jest bitwa wojsk Wallensteina ze Szwedami, towarzyszy temu wiele imprez kulturalnych. Sobotni program wieczorny zakończy się przemarszem z pochodniami oraz fajerwerkami. Święto Wallensteina zawsze przynosi kilka nowości, serdecznie zapraszamy Państwa do Frýdlantu w dniach 19–21 maja  2017 r., kiedy można przeżyć wyjątkową atmosferę tego historycznego święta.

www.valdstejnske-slavnosti.cz

źródło: http://www.jizerky.cz
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...