Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-04-2017

Jeszcze przed wakacjami lubańskie pociechy będą mogły poszaleć na odnowionym placu zabaw na skwerze przy ul. Łącznej.

Punkt rekreacji, z którego korzystają dzieci w pierwszym rzędzie powinien spełniać powszechnie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Z uwagi na troskę o najmłodszych mieszkańców ruszył remont placu zabaw, który znajduje się przy ulicy Łącznej. 

Po pierwsze teren placu zostanie ogrodzony, co ograniczy wizyty nieproszonych czworonogów. Na lepsze zmienią się też alejki parkowe, zostanie wymieniona zdewastowana, asfaltowa nawierzchnia dróżek, znacznie poprawi się też stan ścieżki wiodącej z ulicy Łącznej do ulicy Mickiewicza. Zmieni się również sam wygląd placu, w tym rozmieszczenie dostępnych urządzeń. Te, które nie spełniają norm bezpieczeństwa, nie wrócą już na swoje miejsce. Jednak nie będzie pusto - głównych użytkowników terenu zabaw z pewnością ucieszy fakt, że pojawi się na nim nowy, duży obiekt, a będzie nim zamek. 

Wokół urządzeń powstaną wysypane piaskiem strefy bezpieczeństwa. Na terenie placu zostanie też zasiana trawa, dlatego na czas jej wzrostu plac zostanie wyłączony z użytku (do końca maja). Planuje się, że już z początkiem czerwca plac zabaw powita mieszkańców w nowej, komfortowej, a przede wszystkim bezpieczniejszej odsłonie. 

Prace prowadzi Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych wraz z Urzędem Miasta Lubań ze środków pochodzących z budżetu miejskiego.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...