Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-04-2017

Czym jest hodowla na wolnym wybiegu? Co to jest chów ekologiczny, ściółkowy czy klatkowy? Co oznaczają poszczególne symbole na jajkach?

Te terminy i zagadnienia nie są już obce naszym uczniom – uczestnikom warsztatów ekologicznych w RCEE.

6 kwietnia 2017 roku dzieci z klasy III a udały się Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu na warsztaty pod hasłem „O jajkach (wielkanocnych) – kiedy kury są szczęśliwe?”. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na dostrzeganie potrzeb zwierząt hodowlanych.

Podczas zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się o wartościach odżywczych jaj, ale także poznali ciekawostki na temat samej hodowli kur i oznakowania jaj pieczątkami. Przypomnieli sobie również informacje o ptakach, które powracają wiosną do naszego kraju. Spotkanie było ciekawą lekcją edukacji przyrodniczej. Warsztatom towarzyszyły też zabawy muzyczno-ruchowe, m.in. „Kaczor Donald fermę miał”, w czasie których dzieci mogły naśladować odgłosy zwierząt. Było naprawdę wesoło!

Na zakończenie zajęć uczestnicy, wykazując się doskonałą inwencją twórczą, ozdabiali styropianowe jaja kolorową folią samoprzylepną.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.


I.S.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...