Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-04-2017

236 uczniów z lubańskich gimnazjów przystąpiło dziś do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego.

19 kwietnia gimnazjaliści w całej Polsce sprawdzają swoją wiedzę z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. W drugi dzień testów zmierzą się z królową nauk - matematyką i przedmiotami przyrodniczymi, zaś w piątek 21 kwietnia pochwalą się swoimi zdolnościami lingwistycznymi. 

W Lubaniu większość uczniów w obowiązkowej podstawie zdecydowała się na język angielski. W Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu do egzaminu przystąpi 19 uczniów, z czego 10 gimnazjalistów wybrało podstawę z języka angielskiego, zaś 9 postawiło na język niemiecki. Podobnie w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu na 70 zdających większość, czyli 56 uczniów zdecydowało się na język angielski. Pokaźne grono gimnazjalistów z Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu również przeważnie wybierało język angielski. W rezultacie w GM3 na 147 zdających egzamin, aż 111 uczniów podstawę napisze z języka angielskiego, zaś 36 zmierzy się z językiem niemieckim. 

W trzech lubańskich gimnazjach najbardziej popularny okazał się język angielski, który w podstawie zdawać będzie 177 uczniów, co stanowi 75% trzecioklasistów. Na rozszerzony angielski zdecydowało się 93 uczniów, zaś na rozszerzony niemiecki 51 gimnazjalistów. Tymczasem trzymamy kciuki za wszystkich zdających.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...