Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-04-2017

W dniu 9 kwietnia na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury gościliśmy orkiestrę kameralną Klassik Modern. W ramach projektu „Świat muzyki filmowej z orkiestrą Klassik Modern” melomani mogli wysłuchać największych hitów.

Nie zabrakło więc tematów z kultowych hollywoodzkich produkcji tj.: Titanic, Piraci z Karaibów, Król Lew, Madagaskar czy Zmierzch. Niewiele osób zna nazwiska kompozytorów muzyki filmowej takich jak Hans Zimmer, John Williams, Ennio Morricone czy polskich kompozytorów Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy czy Jana A.P. Kaczmarka. Wszyscy jednak doskonale kojarzymy tytuły filmów, które nierzadko dostają nominacje do Oscarów czy Oscary właśnie dzięki muzyce. Muzyka filmowa jest często równoprawnym uczestnikiem dialogów i gry aktorskiej. Jak się okazuje, nie trzeba oglądać filmu, żeby napisać dobrą do niego muzykę. Tak było w przypadku Johna Williamsa, który dzięki muzyce do Gwiezdnych Wojen stał się żywą legendą, a filmu nie oglądał. Potwierdza to zatem powiedzenie, że dobry kompozytor powinien słyszeć obraz. Przekonać się o tym mogliśmy właśnie na koncercie w Lubaniu, gdzie poddając się magii i sile muzyki można było „usłyszeć” obrazy i konkretne sceny z największych blockbusterów. Niedzielne wydarzenie było jednym z 5 koncertów planowanych na Dolnym Śląsku m.in. w: Bolkowie, Lwówku Śląskim, Zawidowie i Złotoryi.
(ŁCR)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...