Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-04-2017

Kolejny lubański jarmark świąteczny odbył się w piątek, 7 kwietnia na rynku. Choć pogoda nie dopisała, miejska starówka zatętniła kolorami Wielkanocy dzięki licznie przybyłym wystawcom.

Wydarzenie było znakomitą okazją, by uzupełnić świąteczny wystrój swoich domów o niebanalne ozdoby oraz do nabycia drobnych, "zajączkowych" upominków dla swoich bliskich bądź wyśmienitych wyrobów i wypieków. Kolorowe mazurki, pieczone baranki, pisanki, baby i palmy wielkanocne, swojskie pasztety, kiełbasy, nadzwyczajne i oryginalne dekoracje rękodzielnicze - to wszystko znalazło zainteresowanie u lubanian.

Największe „wzięcie” miały swojskie wyroby i wypieki. Goście mogli rozsmakowywać się w Rarytasach z Podlasia, czyli chlebie żytnim na zakwasie, palcówkach, wyrobach dojrzewających, wędzonkach, kwasie chlebowym.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w drugiego człowieka. Właśnie na jarmarku była okazja do wykazania się empatią i sprawienia radości potrzebującym. Można było wesprzeć akcję "Jajeczko za zdrowie Bartusia". Prezentowano ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców, dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony był na leczenie 11-letniego Bartosza Marchlewskiego chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Najmłodsi uczestnicy jarmarku mieli okazję wykazać się kreatywnością uczestnicząc w bezpłatnych warsztatach robienia palm wielkanocnych prowadzonych przez grupę rękodzielniczą działającą przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Kolorową oprawą warsztatów były palmy wielkanocne przygotowane przez uczniów SP2, SP3, SP4, GIM 3. Organizatorem wydarzenia było Łużyckie Centrum Rozwoju, oprawę muzyczną zapewnił Miejski Dom Kultury zaś warsztaty zorganizował Ośrodek Wsparcia Dziennego. Życzymy, aby Święta przyniosły Państwu radość i wzajemną życzliwość.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...