Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-03-2017

Dnia 16 marca br., uczniowie klasy IV, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez szkolnego opiekuna SKO. Zajęcia te dotyczyły usług proponowanych przez banki.

Na wstępie uczniowie poznali  takie pojęcia jak: lokata terminowa, depozyt, oprocentowanie. Dalej dowiedzieli się kiedy i jak można założyć konto młodzieżowe, co to jest kredyt gotówkowy oraz co oznacza skrót ROR. W kolejnej części zajęć, wszyscy poznali różnice między kartą płatniczą a kredytową.

Ostatnim elementem zajęć z tzw. małej bankowości, była praca w grupach polegająca na rozwiązywaniu zadań tematycznie związanych z omawianymi zagadnieniami. Grupa, która wykonała zadanie bezbłędnie otrzymała symboliczną nagrodę. Zajęcia były ciekawe, a pytania uczestniczących w nich czwartoklasistów świadczyły o tym ,że tematyka związana z oszczędzaniem i wydawaniem pieniędzy jest im znana i bardzo chętnie poszerzą już nabytą  wiedzę w tym temacie.

                                                                                                                       opiekun SKO -  Izabela Kozak

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...