Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-03-2017
W minioną środę (tj. 15.03.2017r.) odbyła się uroczysta gala w ramach ogłoszenego przez Ośrodek Wsparcia Dziennego "Plebiscytu Kobieta Złotego Wieku edycja 2017". Komisja w składzie Pan Mieczysław Iwanow, Henryk Sławiński, Leszek Marzec wyróżniła spośród 12 zgłoszonych seniorek 3 kobiety, które w sposób szczegóły zasłużyły na wyróżnienie w plebiscycie zgodnie regulaminem, który mówił, że o tytuł Kobiety Złotego Wieku może ubiegać się osoba, której wiek nie przeszkadza: być liderem społeczności lokalnej, aktywnie działać w organizacjach pozarządowych, klubach seniora, grupach nieformalnych itp., bezinteresowni angażować się w pomoc innym, realizować swoje pasje, marzenia, zainteresowania i przejawiać postawę godną naśladowania.  W tegorocznej edycji Plebiscytu wyróżnienie przyznano: 
Pani Jadwidze Kowalik zgłoszonej przez Panią Sylwię Zachar. Pani Jadwiga Kowalik wychowała całe lubańskie pokolenie zuchów i harcerzy. To z jej inicjatywy i przy wsparciu Urzędu Miasta, powstała monografia 25-lecia Kręgu „Korzenie”, gdzie ukazała wiele postaci ruchu harcerskiego na naszym terenie. Książka ta trafiła do Polskich bibliotek. Organizowała wiele wędrówek po kraju oraz imprezy dla seniorów harcerskich w naszym mieście. To niezwykły społecznik, skarbnica wiedzy oraz inicjator wielu wydarzeń. 
Pani Teresie Nijakowskiej zgłoszonej przez Akademię Seniora przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Pani Teresa Nijakowska jest Wiceprzewodniczącą Akademii Seniora organizuje i koordynuje pracę zespołu muzycznego Złote Nutki. Jest osobą aktywną, wesołą i pogodną. Aktywnie uczestniczy w grupie teatralnej oraz innych działaniach organizowanych na rzecz społeczności senioralnej w mieście. Od 2016r., pełni funcję sekretarza w Miejskiej Radzie Seniorów w Lubaniu.
Pani Marii Śmigielskiej zgłoszonej przez Akademię Seniora przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Pani Maria Śmigielska jest Przewodniczącą Akademii Seniora inspiruje, organizuje i koordynuje działania na rzecz seniorów. Jest osobą aktywną, otwartą, chętna nieść pomoc drugiej osobie. Pani Maria jest aktywną uczestniczką grupy teatralnej, sekcji gimnastycznej oraz innych działaniach organizowanych na rzecz społeczności senioralnej w mieście.
Wyróżnienia oraz podziękowania dla nominowanych wręczali Burmistrz Miasta Lubań Pan Arkadiusz Słowiński oraz członkowie Komisji w składzie Pan Mieczysław Iwanow, Henryk Sławiński, Leszek Marzec. Na zakończenie gali dla wszystkich gości wystąpił zespół muzyczny "Relaks" w składzie Pani Krystyny Kuraś i Janusza Leszczyńskiego oraz aktorzy z agencji artystycznej "Art- Metanoja"z Krakowa w przedstawieniu teatralnym zatytułowanym "Szaleństwa Pani Róży". Uroczysta gala "Plebiscytu Kobieta Złotego Wieku" odbyła się w bardzo miłej atmosferze przeplatanej żartami i ciekawymi anegdotami dzięki profesjonalnej konferansjerce Pana Bartosza Kuświk Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...