Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-03-2017

Jak poinformowała rodzina, 17 marca zmarł lokalny poeta, pasjonat i przedsiębiorca Henryk Gil.

Henryk Gil miał 66 lat, był członkiem Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT, przez lata aktywnie angażował się w życie kulturalne i społeczne Lubania, współtworząc środowisko artystyczne.
Msza św. żałobna, po której odbędzie się ceremonia pogrzebowa, odprawiona zostanie 21 marca 2017 roku na cmentarzu komunalnym w Lubaniu o godz. 13.00.

Krótka recenzja twórczości H. Gila - wycinek z relacji redaktorki naczelnej dwutygodnika "Ziemia Lubańska" Anny Łagowskiej z jego wieczoru autorskiego:

Nie tylko życiorysem, ale pasją i charyzmą mógłby on obdzielić kilka osób. Choć ma nienasycony apetyt na życie, w poezji wpada przeważnie w raczej melancholijne, wręcz depresyjne tony. Stronice jego tomików wypełnione są egzystencjalnym lękiem, niezgodą na przemijanie i śmierć. Stanowi to ciekawy kontrast ze specyficzną, prościutką formą rytmicznych, rymowanych wierszy. Gdzieniegdzie na czytelnika jednak potrafi wychynąć utworek z innego klimatu - zręczny i diabelnie zabawny, napisany z dystansem.  
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...