Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-03-2017

15 marca rozstrzygnięty został plebiscyt " Kobieta Złotego wieku" edycja 2017.

Plebiscyt został zorganizowany przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu, by popularyzować nieprzeciętne seniorki działające w Lubaniu.
Spośród 12 nietuzinkowych pań komisja w składzie: Mieczysław Iwanow, Henryk Sławiński, Leszek Marzec wyróżniła  trzy seniorki: Jadwigę Kowalik, która niestety nie dotarła na uroczystość, Teresę Nijakowską i Marię Śmigielską. 

Wszystkie panie są liderkami społeczności lokalnej, aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, klubach seniora i grupach nieformalnych. Bezinteresownie angażują się w pomoc innym, realizują swoje pasje, marzenia, zainteresowania i przejawiają postawę godną naśladowania. W trakcie uroczystości zostały wręczone kwiaty, gratulacje i upominki. W części artystycznej wystąpili Krystyna Kuraś i Janusz Leszczyński oraz aktorzy z agencji artystycznej "Art- Metanoja" z Krakowa.

Sylwetki nagrodzonych

Jadwiga Kowalik - wychowawczyni lubańskich zuchów i harcerzy. Z jej inicjatywy, przy wsparciu Urzędu Miasta Lubań powstała monografia 25-lecia Kręgu "Korzenie" o ruchu harcerskim na naszym terenie. Książka ta jest znaną pozycją w polskich bibliotekach. Jest organizatorką wielu wędrówek po naszym kraju oraz imprez dla seniorów harcerskich naszego miasta, niezwykły społecznik i inicjatorka wielu  wydarzeń.Teresa Nijakowska
- wiceprzewodnicząca Akademii Seniora działającej przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Organizuje i koordynuje pracę zespołu muzycznego "Złote Nutki". Aktywnie uczestniczy w grupie teatralnej oraz innych działaniach na rzecz społeczności seniorów w naszym mieście. Od 2016 r., pełni funkcję sekretarza w Miejskiej Radzie Seniorów w Lubaniu. 

Teresa Nijakowska

Maria Śmigielska
- przewodnicząca Akademii Seniora. Inspiruje, organizuje i koordynuje działania na rzecz seniorów. Jest osobą aktywną otwartą, chętną by nieść pomoc drugiej osobie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...