Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-03-2017

Wprowadzenie dzieci w świat otaczającej nas przyrody musi odbywać się drogą pełną radości i niespodzianek, w sposób prosty i naturalny. Tak też dzieje się w naszej szkole.

Nauczyciele stosują takie sposoby pracy, aby uczyć lepiej – to znaczy  efektywniej i ciekawiej. Uczyć tak, by zaktywizować uczestniczących w  tym  procesie uczniów. Stwarzać sytuacje inspirujące do działania, w których dzieci  z chęcią podejmują i wykonują zadania, dlatego też  klasa III d i III e  pod opieką wychowawców odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” i wzięła udział w warsztatach w ramach bloku tematycznego „ W Kosmosie”. Podczas warsztatu uczniowie dowiedzieli się: czym są mgławice, jak wygląda północne niebo, jak wyglądają  gwiazdozbiory widoczne nad nami i co znajduje się po drugiej stronie Księżyca. Wysłuchali  interesującego wykładu o kosmosie oraz obejrzeli ciekawe filmy. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest istota zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem. Na symulowanym sklepieniu – mini planetarium obejrzały„ ciemne niebo” z gwiazdozbiorami nad Górami Izerskimi.  Dzieci poznały urządzenia służące do obserwacji astronomicznych. Uczniowie wzięli również  udział w  bardzo ciekawych zajęciach plastycznych – tworzyły  mgławice przy pomocy farb i folii . Utworzyliśmy wspaniałą galerie prac. Warsztaty bardzo podobały się dzieciom.

Takie wspólne wyjazdy są doskonałą formą integracji zespołu klasowego. To była bardzo ciekawa wycieczka i mile spędzone  wspólne chwile.

red. Wioletta Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...