Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-02-2017

Dzięki współpracy Gimnazjum nr 3 z Politechniką Wrocławską oraz organizacją AIESEC Lubań odwiedziły studentki z Malezji, Korei Południowej i Brazylii.

Michelle Bong z Malezji, Kim Dawoon z Korei Południowej i Fernanda Corteze z Brazylii odbywały w Gimnazjum nr 3 wolontariat. W trakcie kilkudniowego pobytu przedstawiały gimnazjalistom miejsca, z których pochodzą, swoją kulturę i zwyczaje.

Studentki gościły u lubańskich gimnazjalistek. W wolnych chwilach z ich pomocą zwiedzały Lubań i okolice. Na zaproszenie Burmistrza Lubania Arkadiusza  Słowińskiego wraz z opiekunką wizyty Anną Borczyk odwiedziły urząd miasta. Chętnie opowiadały o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce i o miejscach, które zapadły im w pamięć (wypowiedzi wolontariuszek już w kolejnym wideoinformatorze).

Szczególnie ciepło zapamiętają naszą kuchnię. Szczery podziw wzbudził nasz barszcz czerwony, pierogi i "zupa z kurczaka". 

Po kilkudniowym pobycie w naszym  mieście studentki udały się do Wrocławia.

Takie projekty i wynikająca z nich częsta obecność w Lubaniu cudzoziemców z różnych stron świata to inspiracja dla młodzieży i świetna żywa lekcja geografii, języka i kultury.

(ŁCR)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...