Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-01-2017

Już po raz czternasty Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii pw. Świętej Trójcy oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu zorganizowały konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę. Wybór nie był łatwy, bo pomysłów wykonawcom nie brakowało.

W konkursie udział wzięły lubańskie szkoły podstawowe 1, 3 i 4, Gimnazjum nr 2 z Lubania, Szkoła Podstawowa ze Smolnika oraz 15 drużyna Harcerska „Lipczanie” z Platerówki, młodzież z Ośrodka Wsparcia Dziennego, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu. Pisarzowic. W tegorocznej edycji zaprezentowano 24 prace wykonanych różną techniką. Oceniała je trzyosobowa komisja, w skład której wchodzili – Andrzej Dworzyński, Maria Czarniecka i Iwona Irena Sztaba. Wybór jak zwykle nie był łatwy. Każda z szopek zachwycała inwencją, środkami wyrazu i materiałami użytymi do wykonania tych niepowtarzalnych mini dzieł. Po obejrzeniu całej ekspozycji jury wybrało pięć najbardziej oryginalnych prac. I tak, I miejsce zdobyła szopka Tomasza Manieckiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu, II. praca Mateusza Jurka z tej samej placówki i III. szopka wykonana przez Aleksandrę Gułę i Oliwię Sławińską ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu. Przyznane też zostały dwa wyróżnienia, które otrzymały Laura i Wiktoria Smołuch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu oraz Zofia Chudzińska ze Szkoły Podstawowej w Smolniku. Wszystkie zgłoszone prace są oryginalne i świadczą o naprawdę dużym wkładzie pracy. Każda z nich miała ducha Bożego Narodzenia. Laureatom tegorocznego konkursu „Bożonarodzeniowa Szopka” nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Miejski Dom Kultury zostały wręczone 11 stycznia br. św. Franciszek z Asyżu, który zbudował pierwszą bożonarodzeniową szopkę w Gerccio w 1223 roku, byłby pewnie dumny, że jego idea jest nadal kultywowana i to przez najmłodszych. Pozostaje mieć więc nadzieję, że tradycja budowania bożonarodzeniowych szopek będzie wciąż trwała. I temu miał służyć konkurs.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...