Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-12-2016

Festiwal Folklorystyczny FolkArt organizowany przez Miejski Dom Kultury w Lubaniu został laureatem plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2016” w kategorii najciekawsze wydarzenie roku 2016.

Ideą plebiscytu, który odbywa się od 7 lat jest promocja miast, wydarzeń kulturalnych, restauracji, hoteli oraz gospodarstw agroturystycznych wyróżniających się  na mapie Dolnego Śląska. Organizatorzy przedsięwzięcia – Gazeta Wrocławska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Powiat Wrocławski rokrocznie typują nowych uczestników plebiscytu. W tym roku w zacnym gronie znalazł się Lubański Festiwal Folklorystyczny „FolkArt 2016”. Plebiscyt trwał dwa miesiące, w tym czasie można było oddawać głosy na poszczególne wydarzenie poprzez stronę internetową lub wysyłając sms. Laureatami konkursu zostało pierwszych 10 wydarzeń z największą liczbą oddanych głosów, lubański festiwal ostatecznie uplasował się na 9 miejscu z wynikiem 404 głosów. Uroczysta gala podsumowująca plebiscyt połączona z wręczeniem certyfikatów laureatom odbyła się w urokliwej scenerii Zamku Książ w Wałbrzychu.

Kiedy rozpoczynaliśmy „przygodę” z plebiscytem, nie sądziłem, że uda nam się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce z racji tego, że zgłoszonych zostało blisko 130 wydarzeń z Dolnego Śląska. Ostateczny wynik i dziewiąte miejsce przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie, okazało się, że FolkArt uzyskał lepszy wynik od takich sztandarowych wrocławskich wydarzeń jak: Brave Festiwal, Dolnośląski Festiwal Nauk, Wratislavia Cantans czy Gitarowy Rekord Guinessa za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim głosującympodsumowuje Bartosz Kuświk, dyrektor MDK w Lubaniu.

Wyróżnienie Lubańskiego Festiwalu Folklorystycznego „FolkArt 2016„ nie doszłoby do skutku, gdyby nie głosy mieszkańców oraz wykonawców. Zdobycie lauru pokazuje, że festiwal, odbywający się w naszym mieście od kilkunastu lat, cieszy się dużym powodzeniem i jest odbierany bardzo życzliwie przez publiczność i uczestniczące zespoły folklorystyczne. Jak twierdzą organizatorzy wydarzenie zagościło już na stałe w miejskim kalendarzu wakacyjnych imprez, rokrocznie zgłasza się coraz więcej zespołów, które promują swój dorobek artystyczny na scenie oraz przygotowują stoły z potrawami regionalnymi. Wart podkreślenia jest fakt, że od kilku lat na festiwal przyjeżdżają zespoły z coraz odleglejszych stron Dolnego Śląska.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...