Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-12-2016

Galeria Foyer w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu zamieniła się w tętniącą życiem ulicę z nie tak odległych czasów. Wszystko za sprawą wernisażu wystawy „Polski plakat propagandowy”

Na wystawie zarówno młodsi, jak i starsi miłośnicy historii mogli zobaczyć najbardziej popularne plakaty propagandowe z okresu II wojny światowej oraz czasów PRL. Plakaty miały trafiać do świadomości odbiorców poprzez wykorzystanie bodźców wzrokowych i wizualnych. Wykorzystywały dwa zasadnicze elementy: grafikę oraz tekst. Ich znaczenie zmalało po upowszechnieniu telewizji.

- Wystawa ma na celu przypomnienie tej wielkiej sztuki polskiej, która rodziła się w zniewolonym kraju. Każdy z obrazów coś opowiada. Są prace od czasów tworzenia się państwa polskiego po czasy współczesne. Całość ma przypominać, uczyć i wzruszać. W pracach jest zawartych mało słów, ale dużo treści - powiedział Piotr Kucznir, autor m.in. niedawno wydanej książki „Tajny Zamek Czocha”.

Kto nie mógł dotychczas przybyć na prezentację ma jeszcze szansę nadrobić zaległości. Wystawę można zobaczyć do 15 stycznia 2017r.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...