Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-11-2016

Lubańska Straż Miejska przyłączyła się do inicjatywy straży z innych miejscowości i udziela pomocy kierowcom, którzy wynikiem rozładowanego akumulatora mają problem z uruchomieniem swojego pojazdu.

Lubańska Straż Miejska przyłączyła się do inicjatywy straży z innych miejscowości i udziela pomocy kierowcom, którzy wynikiem rozładowanego akumulatora mają problem z uruchomieniem swojego pojazdu.
- Z momentem nadejścia przymrozków patrolujący teren miasta strażnicy otrzymywali coraz więcej zgłoszeń od kierowców pojazdów, których akumulatory poddały się niskim temperaturom. Takie przypadki miały miejsce najczęściej w godzinach rannych – po nocnych spadkach temperatur powietrza. Wówczas, z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu rozruchowego, przy współpracy z kierowcą funkcjonariusze starali się udzielić wsparcia poprzez odpalenie pojazdu na tzw. pych. - informuje Komendant Straży Miejskiej w Lubaniu Jan Baniak. - Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, podobnie jak inne straże postanowiliśmy podjąć podobną inicjatywę. Rzecz jasna strażnicy w pierwszej kolejności będą interweniować w sprawach wiążących się z zagrożeniem życia, zdrowia oraz mienia, zatem zgłaszających proszę o wyrozumiałość, jeśli na przyjazd patrolu trzeba będzie chwilę poczekać. Zapewniam, że nasz radiowóz ma już na wyposażeniu kable rozruchowe, a pomoc strażników dostępna będzie w godzinach wykonywanej pracy. - dodaje.
Aby skorzystać z pomocy strażników przy uruchomieniu samochodu, wystarczy zadzwonić
na nr tel. 75 64 64 442.

Red./Fot. SM Lubań
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...