Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-06-2016

Turkot pociągu niezaprzeczalnie budzi pozytywne emocje - podróż, przygoda, niespodzianka. Wieloletnia kolejarska tradycja Lubania odżywa w wystawach i zabawach, również na Dniach Lubania nie zabraknie pociągowych akcentów.

Sobotnie przedpołudnie można poświęcić na bezpłatną wycieczkę kolejową nieczynną na co dzień trasą Lubań-Leśna-Lubań. Warto zatrzymać się w Leśnej i wrócić kolejnym przejazdem, bo na turystów czeka przewodnik i wypad w teren z małym conieco w finale. W sobotę i niedzielę będzie także kursować bezpłatna minilokomotywa obwożąca po Lubaniu. W niedzielę zaś kolejowe akcenty będzie miała wielka parada organizacji pozarządowych pod hasłem „Pociąg do…”. Najaktywniejsi lubanianie utworzą lokomotywę z wagonikami a następnie wspólnymi siłami podbiją scenę premierą kolejowego utworu-niespodzianki, przygotowanego specjalnie na tę okoliczność.
Na zachętę zdjęcia z bezpłatnych przejazdów Lubań-Leśna-Lubań i wycieczki po okolicy Leśnej, które odbyły się w ramach imprezy 150 lat Kolei.

Rozkład jazdy:
sobota 25 czerwca
bezpłatne przejazdy kolejowe szynobusem na trasie Lubań-Leśna-Lubań
na stacji docelowej Miasto i Gmina Leśna zapewnia program turystyczno-krajoznawczy
Godziny przejazdów:
I przejazd
9.00 – wyjazd z Lubania do Leśnej
9.30 – przyjazd do Leśnej
9.45 – wyjazd z Leśnej, powrót do Lubania
II przejazd
12.00 – wyjazd z Lubania do Leśnej
12.30 – przyjazd do Leśnej
12.45 – wyjazd z Leśnej, powrót do Lubania
III przejazd
15.00 – wyjazd z Lubania do Leśnej
15.30 – przyjazd do Leśnej
16.35 – wyjazd z Leśnej, powrót do Lubania

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...