Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-06-2016

Zabawa na koncertach jest najlepsza, kiedy możemy razem pośpiewać. Dlatego warto do skutku wykrzykiwać gwiazdom tytuły ich największych hitów. Jakie przeboje musimy sobie powtórzyć przed tegorocznymi Dniami Lubania?

Honorata Skarbek – czarująca sąsiadka ze  Zgorzelca

Jeśli słuchasz radia - bez problemu zanucisz jej utwory. Jeśli lubisz dobrze wyglądać - z pewnością słyszałaś o jej blogu. Młoda, piękna, zdolna. Wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, blogerka modowa. Ma na swoim koncie albumy „Honey”, „Milion”, „Puzzle”. Dwa pierwsze uzyskały status złotej płyty, a utwory z nich osiągały czołowe miejsca na muzycznych listach. Utwór „Lalalove” miał na youtube ponad 14 milionów wyświetleń, „Nie powiem jak” prawie 9 milionów, zaś „Sabotaż” ponad 5 milionów. W sumie wszystkie piosenki i teledyski artystki w sieci zostały obejrzane ponad 50 milionów razy.  Honorata od 2011 roku bryluje w świecie muzycznym, jest przy tym laureatką nagrody internautów na festiwalu TOPtrendy 2011 w Sopocie oraz nagrody VIVA Comet 2012 w kategorii Debiut roku. Chętnie przyjedzie do Lubania, bo pochodzi z sąsiedniego Zgorzelca – tu, jeszcze jako blogująca nastolatka, zaczynała przygodę z showbiznesem. Wielokrotnie podkreślała, że chce inspirować młodzież z małych miast do spełniania marzeń.

Trubadurzy – legenda polskiej sceny

Weterani polskiej sceny muzycznej. Obok Tercetu Egzotycznego najstarszy działający do dziś polski zespół muzyczny. Od półwieku czarują kolejne pokolenia odbiorców. „Znamy się tylko z widzenia” czy „Przyjedź mamo na przysięgę” to kanony sceny bigbitowej, które zanucić potrafią przedstawiciele wszystkich pokoleń.  Prawie 30 płyt, z czego siedem pokryło się złotem. Tak więc Basiu, Asiu, „Kasiu” -  „Uśmiechajcie się dziewczęta”

Leszcze -  sympatyczny rock

Od nastu lat znani i lubiani. Grają muzykę z pogranicza popu, ska i pastiszu, które określają właśnie jako sympatyczny rock. Chłopaki na piątkę, wydali pięć płyt – „Wolne miasto Dancing”, „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno”, „Dziewczyna cud”, „Koniec z dziewczynami”. Leszcze powstały jako muzyczny żart dwóch rekinów trójmiejskiego undergroundu - Maćka Łyszkiewicza (autora większości leszczowych tekstów i muzyki, twórcy zespołów No Limits i Łyczacza)  i Maćka Bednarka. Pierwszy album zespołu, na którym występowało wielu wokalistów, to sentymentalna wariacja opiewająca „Wolne Miasto Dancing”. Ludzie pokochali taneczne rytmy, a żartami z kiczowatej konwencji zachwycili się też krytycy, porówując formację do Buena Vista Social Club. Leszcze za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymały Nagrodę Dziennikarzy  na opolskim festiwalu w 2002 r. Po 6 latach zespół wygrał ten festiwal i dostał Nagrodę Publiczności za utwór „Tak się Bawi Nasza Klasa”. Leszcze zagrały około tysiąca koncertów, a frontmanem do 2012 roku był Maciej Miecznikowski, zespół współpracował także z Katarzyną Pakosińską. Na lubańskiej scenie zagoszczą z nowa energią i nowym wokalistą, Kacprem Kuszewskim, znanym szerszej publiczności jako aktor. Nowy skład przywiezie coś słodkiego, czyli „Konfiture”. Nie zabraknie dobrego humoru i popularnych szlagierów.

Formacja Chatelet, czyli śmiej się z sensem

Formacja Chatelet to krakowski kabaret założony jesienią 1996 roku. Kilka miesięcy później Formacja zdobyła Grand Prix na najważniejszym festiwalu w Polsce – przeglądzie kabaretów PAKA. W ciągu tych kilkunastu lat przez Chatelet przewinęło się wielu kabaretowych artystów (m.in. Jerzy Jan Połoński, Tomasz Jachimek, Adam Grzanka), obecny skład to Adam Małczyk – sceniczny przywódca, Michał Pałubski – człowiek guma i sceniczny kameleon i Basia Tomkowiak, czyli diabeł w przebraniu aniołka oraz Askaniusz Petynka – dźwiękowiec i perfekcjonista. Formacja Chatelet świetnie sprawdza się w kameralnych, teatralnych warunkach, ale także potrafi zjednać sobie kilkutysięczną publiczność na dużych plenerowych kabaretonach. Kabareciarze nie unikają tematów kontrowersyjnych. Największą popularność przyniosły im skecze o Euzebiuszu, znanym jako Buba. Zespół słynie także z fantastycznego kontaktu z publicznością i chętnego improwizowania. Występy formacji można oglądać na oficjalnym kanale Youtube kabaretu.

Rock aż po Horyzont

Nie ma Lawy bez okazji do potupania nóżką i machnięcia włosami. „Pochłania mnie” Horyzont – tak zanucić będą mogli lubanianie po koncercie rockowego zespołu z Nysy. Planują trasę koncertową po Europie, a tymczasem odwiedzą Lubań. Jak sami o sobie mówią „HORYZONT to duża dawka porywającej energii, nowoczesne brzmienia, oryginalny styl i niezapomniane koncerty”. Utwór "Ogień" został najlepszą piosenką ROCK 2015 w plebiscycie portalu MUZYKOHOLICY.com, zaś wśród ponad 500 najlepszych polskich artystów 2015 roku Horyzont znalazł się na 49 miejscu. Muzycy poznali już scenę niemiecką i czeską, a po pozytywnym odbiorze postanowili swój drugi album nagrać w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Czwarta Fala śmiechu

Idący z duchem czasu, niezwykle kreatywni i pomysłowi, a do tego obdarzeni wyjątkowym poczuciem humoru, którym zarażają bez żadnego skrepowania wszem i wobec. Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku i już może pochwalić się 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. Ich znane skecze to: Kloc i Wentyl na wakacjach, Biuro Matrymonialne, Wykrywacz kłamstw, Napad czy Pokaz mody polskiej… Już niebawem Lubań porwie Czwarta Fala, którą tymczasem podglądać można na jej oficjalnym kanale Youtube.

 Organizatorem LAWY i występów scenicznych w ramach Dni Lubania jest Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

Dni Lubania - sponsorzy

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...