Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2016

W ramach zajęć czytelniczych ,,Książka moich marzeń”, uczniowie klasy 1bwraz z wychowawcą Wandą Czarnotą, uczestniczyli w cyklicznych zajęciach poświęconych czytelnictwu i rozbudzaniu pasji do czytania , jak również obcowania z książką. Zajęcia prowadziła p. Marta Kaba, a poświęcone były baśni.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się: czym różni się bajka od baśni, jakie baśnie stworzył Hans Christian Andersen, co to są elementy fantastyczne i realistyczne, które napotkamy czytając baśnie. W pracy grupowej, każda grupa miała ułożyć puzzle, które zawierały scenę z baśni – a zadaniem grupy było podanie tytuły tej baśni, następnie przy stolikach grupa chłopców i grupa dziewcząt rywalizowały w oddzielaniu ryżu od maku. W tej konkurencji – tak jak w ,,Kopciuszku”, sprytniejsze i dokładniejsze okazały się dziewczęta. Na zakończenie każdy losowo, kolorował wybranego bohatera omawianych wcześniej baśni.

Zajęcia okazały się bardzo twórczym wstępem do zbliżającego się dla pierwszaków ,,Pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki”, każdy uczeń będzie mógł samodzielnie wypożyczać książki, które go pasjonują. Mamy nadzieję, że niedługo braknie w szkolnej bibliotece bajek i baśni, gdyż rozbudzona fantazja nie da o sobie zapomnieć, a każdy sam będzie chciał poznać baśniowe postacie.

                                                                    KRONIKARZ SZKOŁY – Wanda Czarnota

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...