Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2016

Historię dobrej i pięknej córki która udaje się do mrocznego zamku Bestii, i chcąc ocalić życie ojca zostaje tam zamiast niego w niewoli, znajdą i dzieci i dorośli. „Piękna i Bestia” – bo o niej tu mowa – jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej magicznych baśni o miłości.

Wielokrotnie adaptowana na potrzeby literatury, filmu i teatru, tym razem zagościła  w Lubaniu, a przedstawili ją aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa. Uczniowie klas 1-3, mogli ją oglądać 26 kwietnia, w Sali lubańskiego Domu Kultury. Urzekająca opowieść o losach Belli została wzbogacona o nowe wątki i postaci. Intrygująco prowadzonej opowieści dopełniają: bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, które przeniosły widzów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów i pozwoliły im  - wraz z naszą bohaterką - odkryć tajemnicę skrywaną za starymi murami zamku. Dostarczając niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, 65 minutowy spektakl w mądry sposób opowiedział najmłodszym o istocie miłości. Konfrontując ją z takimi wartościami jak lęk, brak akceptacji inności czy próżność pokazał, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość,  a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu... Wspaniała lekcja i doskonały kontakt ze sztuką w wykonaniu prawdziwych aktorów z urokliwego Krakowa – wszystkie dzieci wróciły pod wielkim wrażeniem, a opowieściom o tej niezwykłej historii, długo, długo nie było końca!

                                                                                    KRONIKARZ SZKOŁY – Wanda Czarnota

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...