Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-01-2016

Na kolejnym spotkaniu z muzykami z Dolnośląskiej Filharmonii Muzycznej w Jeleniej Górze (10.12 ), poznaliśmy dźwięki i muzykę, która towarzyszy zimowej aurze.

Na kolejnym spotkaniu z muzykami z Dolnośląskiej Filharmonii Muzycznej w Jeleniej Górze (10.12 ), poznaliśmy dźwięki i muzykę, która towarzyszy zimowej aurze. Wprawdzie jeszcze śniegu nie ma, ale my już wyruszyliśmy w zimowy kulig. W  końskim zaprzęgu dominują  janczary czyli niewielkie dzwoneczki, a ich sposób użycia polega na przywiązaniu, ich do uprzęży końskiej, skutkiem czego zaprzęg biegnąc wywołuje charakterystyczny dźwięk w rytm końskich kroków. Ochotnicy próbowali swoich umiejętności na ,,sztucznym lodowisku”, a w utrzymaniu równowagi pomagały dźwięki spokojnej muzyki. Kolejny raz mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach edukacji muzycznej ,,na żywo”, a następne spotkanie już w styczniu.

 

                                                                                                Wanda Czarnota

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...