Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
środa, 30 września 2020, 17:00-20:00

O Wilnie powstało dziesiątki książek, tysiące artykułów, wierszy i wspomnień. Profesor Stanisław Sławomir Nicieja potraktował temat bardzo oryginalnie – tak nikt dotychczas nie uczynił. Przedstawiając dzieje Wilna, autor zderzył ze sobą frontalnie tak różne i tak odmiennie zapisane w historii postacie, jak choćby Józef Piłsudski i Feliks Dzierżyński, Stanisław Cat-Mackiewicz i Witold Hulewicz, Czesław Miłosz i Jerzy Putrament, Leopold Tyrmand, Franciszek Walicki i Tadeusz Konwicki.
10 września br. odbędzie się ogólnopolska premiera wspomnianego XV tomu "Kresowej Atlantydy. Historia i mitologia miast kresowych", natomiast w Lubaniu książka zostanie zaprezentowana przez autora już 30 września br. o godz. 17.00, w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Już dzisiaj zapraszamy na to niezwykłe spotkanie.

MDK

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...