Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
środa, 3 kwietnia 2019, 09:00 - czwartek, 18 kwietnia 2019, 16:00

Architektura Lubania i okolic w fotografii solarygraficznej - wystawa prac Łukasza Fajfrowskiego od jutra dostępna w Bibliotece w Ratuszu! 
Łukasz Fajfrowski /rocznik 1975/ jest wrocławianinem, absolwentem wydziału fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, pracuje naukowo w Instytucie Niskich Temperatur PAN oraz w Uniwersytecie Medycznym. Należy do krajowej czołówki fotografii solarygraficznej. Posiada poprzez rodziców lubańskie korzenie. Od dziecka zna nasze miasto. Postanowił zatrzymać w kadrze architekturę Lubania, zarówno najcenniejsze zabytki, choć także i te popadające w ruinę /budynki na terenie byłych ZNTK, byłej kaflarni na terenie GS-u/.
Ciekawym epizodem pana Łukasza było zainteresowanie się zjawiskiem ANALEMMY. Jego zdjęciami utrwalającymi to zjawisko zainteresowała się NASA, umieszczając kilka fotografii w swoich pismach.
Obecna wystawa jest pierwszą - dotychczas dostępna była szerszej publiczności w MDK w Lubaniu, a sam autor już obiecuje następne! :-)
Serdecznie polecamy i zapraszamy do Ratusza!
Termin wystawy: 3-18 kwietnia, Biblioteka w Lubaniu, Rynek - Ratusz, holl, I piętro.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...