Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
sobota, 19 maja 2018, 20:30-23:55

20.30 oraz godz. 22.00 Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na projekcję filmu Łukasza Chwałka pt. "Jakob Bohme-życie i twórczość"(przed filmem spotkanie z producentem i reżyserem).


Pierwszy kinowy film dokumentalny o najwybitniejszym mieszkańcu Görlitz-Zgorzelca, Jakobie Böhme (1575–1624). Nie tylko przedstawia najważniejsze elementy myśli tego wielkiego filozofa, ale również zapoznaje z ówczesną sytuacją w regionie. Poprzez zaangażowanie do tego filmu wybitnych znawców tematu, autor przedstawia obszerny wpływ idei Jakoba Boehme w świecie, nie ograniczając się przy tym do recepcji w Niemczech. Film nie omija tematów kontrowersyjnych dla teologii czy historii filozofii i literatury. Premiera filmu odbyła się w 4 czerwca 2016 roku w Zgorzelcu. Wersja niemieckojęzyczna powstała w 2017. Premiera niemiecka odbyła się w Görlitz w 2018 roku.

Łukasz Chwałko, od urodzenia mieszkaniec Zgorzelca, absolwent szkoły filmowej w Brighton (Brighton Film School), studiował następnie kulturoznawstwo i dziennikarstwo w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Podczas studiów rozpoczął realizację filmu Jakobie Boehme. Jego zainteresowania skupiają się na historii regionu i problemach kulturowych pogranicza.

Projekcja filmu - Sala Ślubów w Ratuszu

Serdecznie zapraszamy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...