Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola

Aktualności:

12-03-2014

DZIECI Z STARSZEJ GRUPY ŻŁOBKOWEJ W SALI ZABAW „BAJTUŚ”

Dnia 11.03.2014 dzieci Z PM nr 3, ze starszej grupy żłobkowej wyruszyły na niecodzienną wyprawę do sali zabaw „Bajtuś”. 

12-03-2014

STARSZY ŻŁOBEK „ZAKŁADA ZIELONY OGRÓDEK”

Podczas zajęć, dzieci ze starszej grupy żłobkowej miały niecodzienne zadanie a mianowicie „założenie zielonego ogródka” . Wspólnie z paniami ustaliły kolejność działań: wsypywanie ziemi do doniczek, wsadzanie cebuli, wysianie nasion, podlanie i ustawienie w skrzynkach  na parapecie. Dzieci były tak bardzo zadowolone, że założyły hodowlę roślin. Sialiśmy pietruszkę, bazylię, koperek, szczypiorek, rzodkiewkę i rzeżuchę. Ustaliliśmy, że roślinom do wzrostu potrzebne jest ciepło, światło i woda. Dzieci z ochotą pielęgnują swoje roślinki, podlewają je i obserwują ich wzrost.

M.T.
 

11-03-2014

Przedszkolaki poznają swoje miasto

W ramach realizowanego w tym roku szkolnym planu ,,Poznajemy swoje miasto”, dzieci z grupy IV poznały już m.in. najważniejsze zabytki Lubania, Salę Rajców w Ratuszu. 5 marca ,,Pszczółki” postanowiły zdobyć nowe wiadomości na temat swojego regionu i udały się z wizytą do Urzędu Miasta, aby poznać Gospodarzy Lubania. 

 

 

11-03-2014

Zimowe sporty

    Dnia 14.02.2014 r. zostali zaproszeni rodzice   dzieci 4 i 5 letnich   z PM nr 5 w Lubaniu na zajęcia otwarte z wykorzystaniem nowoczesnej technologii -tablica multimedialna, wizualizer, aparat fotograficzny, laptop. Przedszkolaki poznały sporty zimowe przy wykorzystaniu planszy tematycznej, odgadywały zagadki o zabawach na śniegu i sportach zimowych, wypowiadały się jak spędzać czas wolny, jakie organizować zabawy.Dużym zainteresowaniem u dzieci i rodziców były zabawy przy tablicy multimedialnej I aplikacji " Zimowe ubieranki". Zaproszeni goście mogli zaobserwować swoje pociechy w działaniu oraz zabawach. Po zajęciach zaproszono na słodki poczęstunek ufundowany z projektu "Multimedialne Przedszkole".

09-03-2014

4-latki w poszukiwaniu oznak wiosny

Świeci słoneczko złote, wieje wiosenny wiatr i każdy ma ochotę wędrować sobie w świat. 

 

 

09-03-2014

Idziemy na wycieczkę, bierzemy humor w teczkę...

        Dnia 13.02.2014 r. rodzice dzieci trzyletnich (grupa I) wzięli udział w zajęciach otwartych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Temat zajęć brzmiał: " Idziemy na wycieczkę, bierzemy humor w teczkę".

09-03-2014

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

Przedszkole Miejskie nr 3  po raz kolejny uczestniczyło w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej ,,CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”.

09-03-2014

Złota rybka w PM nr 3

W przedszkolu dzieci spędzają wiele czasu. Uczą się, bawią się i rozwijają. Niemało czasu poświęca się na wychowanie dzieci, a w tym niejednokrotnie pomaga wdrażanie do odpowiedzialności, poświęcenia i obowiązkowości. Sprzyja również temu opieka nad zwierzątkiem. W przedszkolu posiadanie pieska czy kotka nie jest możliwe, ale rybka? – czemu nie.
 

06-03-2014

Rozwijamy nasze talenty - koło plastyczne ,,Sprawne rączki”

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego dar ten należy pielęgnować i rozwijać.

06-03-2014

Przedszkolaki z PM nr 3 zdobywają wiedzę o zawodach

Dzieci z grupy II i III nie miały okazji nudzić się podczas tegorocznych ferii. Odwiedziliśmy m.in. gabinet stomatologiczny, piekarnię, fryzjera, lubański PKS, sklep odzieżowy, przedszkolną kuchnię, krawcową a także gabinet weterynaryjny. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obserwowania czynności związanych z zawodami. Kontakty z ludźmi różnych zawodów sprzyjają gromadzeniu wiedzy o ich pracy oraz mają wpływ na kształtowanie szacunku dla niej. Dzieci mogły zobaczyć wytwory ludzkiej pracy oraz poznać cechy, jakie trzeba mieć, aby móc wykonywać dany zawód, np. cierpliwość, odwagę...

A.Sk.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...