Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Łużyckie Centrum Rozwoju

Aktualności:

01-04-2016

Zaplanuj kwiecień z Lubaniem

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem kwietniowych wydarzeń w Lubaniu.

29-03-2016

Nabór na kurs przewodników miejskich

Lubań, wzorem innych miast, będzie szkolić miejskich przewodników. Wiedzę i umiejętności potrzebne do profesjonalnego oprowadzania wycieczek zdobyć można będzie na kursie organizowanym przez Łużyckie Centrum Rozwoju i Muzeum Regionalne. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 kwietnia.

22-03-2016

Jarmarkowy zawrót głowy

W przeddzień Niedzieli Palmowej lubański rynek nabrał świątecznego klimatu. To za sprawą plenerowego jarmarku. Jak na jarmark przystało były tradycyjne produkty, specjały i rękodzieło, ponad...

10-03-2016

Jarmark Wielkanocny

Plenerowy jarmark na lubańskim rynku po raz kolejny będzie znakomitą okazją do promocji rodzinnych produktów i rękodzieła. Czekać będą na Was wypieki, wyroby garmażeryjne, dekoracje świąteczne,...

28-12-2015

Świąteczny Jarmark

Tuż przed świętami, 19 grudnia br., odbył się po raz piąty Jarmark Bożonarodzeniowy. Na lubańskim rynku zgromadziło się wielu mieszkańców, by nie tylko zaopatrzyć się w świąteczne specjały, ale także wysłuchać pięknych kolęd wprowadzających w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

28-12-2015

Historia zaklęta w kamieniu

17 grudnia o godz. 18:00 br. w Muzeum Regionalnym w Lubaniu miała miejsce promocja przewodnika mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim autorstwa Roberta Girulskiego, Piotra Rachwała i Łukasza Tekieli.

17-12-2015

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia wideoinformatora.

15-12-2015

Następca wierzby

Pracownicy Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu przywieźli dziś pod Wieżę Bracką młody buczek. To godne zastępstwo starej wierzby.

18-11-2015

Historia przeszczepu

3 listopada w Lubaniu gościł profesor Stanisław Sławomir Nicieja. Rektor Uniwersytetu Opolskiego, wybitny historyk, który w sposób symboliczny oddał nam naszą historię, wspomnienia i sentymenty, prezentując swój dorobek - serię wspaniałych książek "Kresowa Atlantyda".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...