Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Łużyckie Centrum Rozwoju

Aktualności:

24-08-2021

Klasycznie i współcześnie

Na Zamku Czocha zabrzmiały utwory Scharwenki, Chopina, Krawca, Beethovena oraz Straussa.

20-08-2021

Przed nami Dzień Aktywnej Rodziny!

W ostatnią sobotę wakacji w Lubaniu nie zabraknie dobrej zabawy. Po raz kolejny organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Lubania i powiatu lubańskiego wraz z Miastem Lubań przygotowują niezwykły festyn - Dzień Aktywnej Rodziny DAR.

18-08-2021

Z synagogi do Lubania

Warsztaty, koncert trzech kantorów synagogalnych i prelekcja historyczna znalazły się w programie festiwalu Związku Sześciu Miast Łużyckich Kommen und Gehen.

23-06-2021

Zgłoś się na DAR 2021!

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Miasto Lubań zapraszają organizacje pozarządowe i aktywne grupy nieformalne z Lubania i powiatu lubańskiego do udziału w festynie Dzień Aktywnej Rodziny DAR 2021. Zgłoszenia można nadsyłać do 28.06.2021.

12-05-2021

Kolekcjonerzy i hobbyści – czekamy na Was!

Drodzy Kolekcjonerzy! Miasto Lubań zaprasza Państwa do udziału w Sudeckim Festiwalu Minerałów, jednej z największych w Europie imprez geologiczno-menaralogicznych. Giełdzie Minerałów towarzyszą targi staroci i produktów regionalnych, a także jarmark różnorodności.

27-04-2021

Sudecki Festiwal Minerałów 2021 - zaproszenie wystawców strefy regionalnej i wielobranżowej

Dwa miesiące dzielą nas od długo wyczekiwanego Sudeckiego Festiwalu Minerałów 2021 oraz święta naszego miasta - Lawy na amfiteatrze. Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu prowadzi nabór wystawców strefy regionalnej i wielobranżowej. Na zgłoszenia czekamy do 30 maja.

02-04-2021

Wielkanocne życzenia od Łużyckiego Centrum Rozwoju

W niedzielę, po pierwszej wiosennej pełni księżyca, obchodzimy Wielkanoc. Jedno z najważniejszych świąt w kościelnym kalendarzu, ale także naszym życiu. Święta odrodzenia i nadziei. W tym...

05-03-2021

Lubań zrobiony jest z wojny

O genezie powstania książki i emocjach towarzyszących pisaniu opowiadały Marta Lupa i Teo Łagowska na spotkaniu, którego bazą była wydana w tym roku książka „Jak Lubań stał się naszym domem”.

04-02-2021

Jak Lubań stał się naszym domem

Do sprzedaży trafia nowo wydana przez lubański samorząd książka “Jak Lubań stał się naszym domem” autorstwa Teo Łagowskiej i Marty Lupy.

22-12-2020

Świąteczne życzenia od Łużyckiego Centrum Rozwoju

Szanowni Państwo, przed nami magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Życzę Państwu odpoczynku od codziennych trosk, radosnych oraz bezpiecznych spotkań z najbliższymi. Niech płomienie świec...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...